פרופיל חברה עשת אילון תעשיות (2003) בע"מ

Eshet Eilon industries

חברת עשת אילון  נוסדה בשנת 1935 בקיבוץ אילון והפכה לאחת מהספקיות הגדולות ביותר של מיכון חקלאי עבור המגזר החקלאי המתקדם בישראל.
בשלושת העשורים האחרונים מתמקד המפעל בתחום בתי האריזה, בדגש על ממיינות אלקטרוניות בעלות דיוק גבוה.

את ממיינת הכפות הסטנדרטית של עשת אילון ניתן למצוא בכ- 30 מדינות בעולם, החל מאירופה וארה"ב ועד דרום אמריקה, אסיה ואפריקה. ממיינות אלו בנויות ממתכת איכותית ומופעלות על ידי אלקטרוניקה חדשנית ותכנה ידידותי. על איכות המוצרים שלנו ניתן ללמוד מממיינות בנות 25 שנה שאינן" מתעייפות" ומבצעות את העבודה נאמנה עד עצם היום הזה.

הציוד המיוצר כיום במפעל עשוי רובו פלב"מ (נירוסטה). בעשת אילון רואים את בתי האריזה המודרניים כמפעלי מזון לכל דבר הנדרשים לעמוד בסטנדרט של סניטציה וניקיון גבוהים.

חברת עשת אילון  מייצרת קווים שלמים לבתי אריזה לרוב סוגי הפירות והירקות, מתמרים ועגבניות שרי ועד מלונים ואננס גדולים ביותר, מאפרסקים ושזיפים ועד לפלפל, עגבניות, אבוקדו ומנגו, משום ועד תפוחים ואפרסמונים.
מגוון המכונות מתחיל במערכי קבלה והפיכה רטובים ויבשים, מיכלי מים, שטיפה וייבוש, דינוג, שולחנות ברור, מערכות מים חמים לסניטציה ומערכות שינוע המובילות את התוצרת אל מכונות המיון האלקטרוניות בדגמים השונים. משם ממשיך הפרי אל מכונות הקצה השונות כגון ממלאי תיבות וממשטחים אוטומטיים.

חברת עשת אילון הנה חברה בעלת וותק בתחום החקלאות ובתי האריזה ופועלת כמפעל בוטיק המציע פתרונות ייחודיים, איכותיים, יעילים וכלכליים העונים על כל דרישה וצורך. השילוב בין מחלקות ההנדסה, המתכת, החשמל, האלקטרוניקה האופטיקה והמחשוב הוא ה"דבק" שמחבר את המכונות למכלול אחד, למכונה מודרנית ויעילה.
בנוסף לעשרות מערכי אריזה לפירות ולירקות הפועלים במגזר החקלאי, הניסיון רב השנים של עשת אילון בא לידי ביטוי גם בפרויקטים הבאים:
עבודות למשרד הביטחון: עגלות חימום, שקתות, עגלות טילים, ערכת הסבה למשאיות.
תעשית המזון: מערכות שינוע פנים מפעליות, מערכות שקילה ואריזה, ייצור עגלות חימום למזון ועוד.
תעשיות כימיות: שינוע אבקות, מערכות שקילה ואריזה.
מחצבות: שינוע אבקות ושקים, מסועי סרט ומסועי שלבים/גלילים.
תעשית הטקסטיל: מערכות שינוע ואריזה.
תעשיית הבניה: בנית שולחנות לייצור בטון טרומי וייצור תבניות לבניה מתועשת.
שדות תעופה ומסופי גבול: מערכת מפוקדת מחשב לשינוע מזוודות ומטען.
בתי מלון: שינוע מזוודות ומטען.
מחסנים : שינוע מפוקד מחשב של מטענים וחבילות.
מכבסות: מערכות שינוע לשקי כביסה.
הקמת מפעלים לייצור מיצי פרי: מערכות מיון שקילה ואריזה ממוחשבות.
עשת אילון הנה ספק מאושר של משרד הביטחון והיא מייצרת ומתכננת ציודים מיוחדים לחיל האוויר וזרועות הביטחון השונות.

כל הטכנולוגיות והציוד המיוצרים בעשת אילון הינם פרי פיתוח ישראלי ועל טהרת הכחול לבן.

בשנת 2009 השלימו מנשה ונירית תמיר את רכישת מניות עשת אילון ומנשה התחיל לכהן כמנכ"ל המפעל. מנשה העוסק בפרוייקטים חקלאיים ברחבי העולם כ - 30 שנה, נכנס כשותף פעיל לעשת אילון בשנת 2003 והוביל מאז את המפעל לקפיצת דרך טכנולוגית ושיווקית.

שפה

ממיינות

בתי אריזה